Arama sonuçlarınız

Ev Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

tarafından gönderildi boray üzerinde 18 Şubat 2020
| 0
Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı Ev-alım-kılavuzu.jpg

Hem kendinize ev seçerken hem de yatırım aracı olarak da değerlendirebileceğiniz bir ev seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

KONUM:

Şehrin merkezinde, farklı ulaşım seçenekleriyle hayatı keyif alarak özgürce yaşamanızı sağlayacak bir ev, şehir hayatındaki verimliliğinizi arttırarak gerek sizin değerli zamanınızı gerekse de kiracınızın değerli zamanını en iyi şekilde kullanmanızı sağlar.

İŞ YERİNE ve BENZERİ ÖNEMLİ LOKASYONLARA YAKINLIK:

Günümüz yaşamının en büyük sorunlarından biri de özel ilgi alanlarına ve sevdiklerimize yeteri kadar zaman ayıramamaktır. Oysaki iş yerinize yakın bir konumda ev sahibi olmanız size pratik bir yaşam sunar. Ev almak, her zaman için tüm yatırımlar arasında en akıllı seçeneklerden biri olarak gösterilir. Alacağınız evin okul, hastane, alışveriş merkezi,  gibi ulaşım ağlarına yakın olması, gerek kiraya verirken gerekse de satarken kazançlı çıkmanızı sağlar.

BALKON ÖNEMLİ:

“Evi gösteren balkonudur” diyen eskilere katılmamak ne mümkün. Bağımsız bölgelerde yer alan balkonlar, dört mevsim boyunca evinizdeki konforu ve keyfi artırır.

SOSYAL ALANLAR:

Seçeceğiniz evin; sinema, alışveriş merkezi, kafeler ve çocuk oyun alanlarına yakın olması oldukça önemli. Trafiğe takılmadan yürüme mesafesiyle ihtiyacınız olan her şeye ulaşmanız hem sizin yaşam kalitenizi yükseltecektir hem de kiraya verirken evinizin daha öncelikli olmasına sebep olacaktır.

FONKSİYONEK TASARIMLAR:

Özellikle büyük kentlerde yaşam alanlarının giderek küçülmesi ile konutların metrekarelerinde de küçülmeye gidiliyor. Hal böyle olunca da küçülen dairelere minimal ve fonksiyonel çözümler sunmak gerekiyor. Seçeceğiniz evin m2 büyüklüğünden çok sizin veya kiracınızın ihtiyaçlarını ne kadar karşılayabileceğine azami özen göstermelisiniz.

YATIRIMIN GERİ DÖNÜŞ HIZI:

Yapacağınız yatırımın size kaç yılda geri döneceği çok önemli bir husustur. Bu konuda uzman ekibimiz size detaylı bir rapor sunmaktan mutluluk duyacaktır.

Listeleri Karşılaştır