Arama sonuçlarınız

Kıbrısta Yatırım Fırsatları

tarafından gönderildi boray üzerinde 2 Mart 2020
| 0
House model on cash stack closeup. Real estate property renting concept

Kıbrısta yatırım fırsatları adanın stratejik ve ekonomik durumundan dolayı oldukça fazladır. Kıbrısta yatırım yapmak gelişen ve hızlı büyüyen bir ekonomiye sahip olmadı nedeniyle oldukça mantıklıdır. Avrupa standartlarında bir yatırım yapmak istiyorsanız Kıbrıs yakın olması sayesinde de avantajlı bir ada ülkesidir. Ayrıca yapacağınız yatırımı uzun vadeden ziyade kısa vadede geri dönüşünü sağlarsınız. Bu nedenle küçük ölçekli yatırımcıların da yatırım yapması mümkündür. Ülkede yatırım yapılabilecek alanlar; turizm, eğitim, madencilik, ticaret gibi bir çok alanda yapılabilmektedir. Kıbrısta yatırım fırsatları arasında eğitim önemli bir yere sahiptir. Ülkede bulunan üniversitelerde 60.000 dolaylarında öğrenciler eğitim görmektedir. Bu öğrenciler dünyanın değişik ülkelerinden gelerek hem sosyal hayat hemde ticari hayatta bir canlanma yaşanmasını sağlamıştır. Ayrıca öğrencilerin barınma ihtiyaçlarının karşılanması amacı ile açılan özel yurtlar hem öğrencilerin faydalanmasını sağlamakta hemde yatırım için alternatif bir fırsat olmaktadır. Kıbrısta turizm yatırım yapılabilecek en önemli alanlardan birisidir. Son dönemde artan turist sayısı otel ihtiyacının da artmasına neden olmuştur. Bu nedenle Kıbrısta yatırım fırsatları arasında turizm ve otelcilik önemli bir yer tutmaktadır.

Kıbrısta İnşaat Sektörü

Kıbrısta inşaat sektörü oldukça önemli bir yere sahiptir. Tüm yatırımların yapılabilmesi için öncelikle inşaata ihtiyaç duyulmaktadır. Bu nedenle yatırımcıların ve inşaat firmalarının en çok ilgisini çeken alan inşaattır. Yurtdışından gelen yatırımcılar genellikle yerli firmalara nazaran ada da daha fazla yer kaplamaktadır. Kıbrısta yatırım fırsatları arasında en çok dikkat çeken hususlardan birisi de ticarettir. Ticari anlamda yapılacak olan iş merkezleri için ülke oldukça bakir bir alandır.

Esasında 1950’li yıllarda turizm ve ticari alanda Kıbrıs oldukça revaçta bir adaydı. Ancak sonrasında yaşanan savaşlar neticesinde ülkenin birçok yeri zarar görmüştür. Bununla birlikte Kıbrısta inşaat sektörü oldukça yavaşlamış hatta birçok bölgede durmuştur. Ancak günümüzde siyasi problemler gün geçtikçe çözülmektedir. Dolayısıyla ada yatırımcılar için oldukça gözde bir yer olmuştur. Kıbrısta yatırım fırsatları arasında bu nedenle inşaat sektörü oldukça fazla bir paya sahiptir. Aynı zamanda bu sektörde çalışacak olanlar içinde iş imkanlarının artmasını sağlayarak adanın kalkınmasına yardımcı olmaktadır.

Listeleri Karşılaştır