Arama sonuçlarınız

Pratik ve Doğal

tarafından gönderildi boray üzerinde 18 Şubat 2020
| 0
Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı Devlet-destekli-temizlik-şirketi-kurma-kredisi-430x280-1.jpg

Zamanınızı Temizlik Yerine Sevdiklerinize Ayırmanız İçin Pratik ve Doğal 5 Temizlik Önerisi!

Bayramda ev temizliğini hızlıca bitirip kendinize ve sevdiklerinize vakit ayırmanız için işinizi kolaylaştıracak önerilerimiz var! Hayatımızı kolaylaştıran asıl şey düzendir, düzenli bir evde geriye sadece kullandığımız alanları sağlıklı tutmak kalır.

Başlayalım!

  1. Dezenfekte etmekte en çok efor harcadığımız yer, şüphesiz ki banyolarımız. Banyo gibi nemli ortamlarda oluşan küf lekeleriyle başa çıkmak biraz zordur. Özellikle iklimimizden kaynaklanan nem, banyoların kurumasına engel olur. Bu yüzden duvarlarınızda ya da fayansların arasında küf oluşması çok muhtemeldir. Her ne kadar temizlenerek çıkarılsa da ortamdaki nem seviyesi düşmediği için kendini tekrar edecektir. Banyoda yardımınıza Limon tuzu yetişiyor! Yarım su bardağı limon tuzunu 2 su bardağı suyun içinde eritip, küflü bölgeleri bu karışıma batırdığınız bir fırça ile fırçalayabilir ya da pamukla silebilirsiniz! Bu yöntemle küflerin oluşum süresini de ertelemiş olacaksınız.
  2. Mutfak evin kahramınıdır! Mutfak dolaplarını temizlemek için Küçük bir kovaya bulaşık deterjanı ve sirke dökün. Ardından yarısını biraz geçecek şekilde su koyun. Bu karışımı bezle ya da süngerle uygulayabilirsiniz. Son olarak kuru bir bezle ahşabın ya da kaplamanın kabarmaması için tüm ıslaklığı alın.
  3. Toz alıyorsunuz ama ertesi gün durum aynı mı? Evinizdeki aksesuarların, ve rafların tozunu almak için doğal yöntemleri tercih etmeniz size ve çevrenize faydalı olacaktır. Sizi bayram boyunca tozdan koruyacak karışım çok basit; sirke, su ve tercih ederseniz Limon yağı! Toz almak için 1 litre suya, 1 fincan sirke koyduğunuz karışımla toz bezini ıslatın ve tozlu yüzeylere müdehale edin. Sirkedeki doğal asitler tozu alır ve mikropların çoğalmasına sebep olan ortamları temizler. Korkmayın sirke eşyalarınızda koku bırakmayacak, parlak ve temiz yüzeylere sahip olacaksınız. Eğer pırıl pırıl aksesuarlar istiyorsanız, karışıma 2 damla da limon yağı ekleyebilirsiniz.
  4. Camlar evin temizliğinin gerçek göstergesidir! Temizlik suyunuza tuz ekleyin, spreylerin yerine krem temizleyicileri tercih edin ve farkı görün. Hem camlara ayırdığınız süreden kazanın, hem de camlarınızın daha uzun sürede kirlendiğine şahit olun.
  5. Karbonat ve sirkenin gücüyle halılarınız hem henüz yeniymiş gibi görünecek hem de dezenfekte olacak. Halılarınız için bu maliyetsiz sırrımız ise şöyle

Maalesef halı temizleyiciler, evinizin atmosferine toksik gazlar salıyor… Formaldehit, asit, dezenfektanlar ve yapay kokular gibi birçok kimyasal sağlığınızı olumsuz etkiler. Halı şampuanları ise kalıntı bırakabiliyor, üzerinde emekleyenlerin eline yüzüne sürülebiliyor. Bu tür durumlarla karşılaşmamak için halınızı süpürmeden 1 saat önce halınızı sirkeli suyla nemlendirin ve üzerine karbonat serpin. Süpürme işlemini tamamladığınızda halınızın tertemiz olmasının yanında daha canlı gözüktüğünü fark edeceksiniz.

Bayramda halınızda oluşabilecek lekelere ise hemen maden suyu dökün, ve bulaşık deterjanı ile nazikçe ovalayın.

Listeleri Karşılaştır