Arama sonuçlarınız

PVC Pencere Sistemleri

tarafından gönderildi boray üzerinde 18 Şubat 2020
| 0

Kuzey Kıbrısta PVC pencere sistemlerinin muadillerine göre kıyaslanması ve artı faydaları

Kuzey Kıbrıs’ta evlerinin adeta demirbaşları haline gelen PVC pencere sistemleri, sağladıkları önemli faydalar sayesinde tercih sırasını diğer malzemelere kaptırmamaktadırlar. Özellikle kullanım kolaylıkları ve sağladığı konfor ile evlerde kullanım alanı bulan bu pencereler çeşitli şekillerde bahçe, balkon kısımlarında hatta tuvaletlerde dahi fayda sağlamaktadırlar. Muadilleri olan ahşap ve alüminyuma göre çok daha büyük faydalar sunuyor olmasından ötürü, muadillerine kıyasla daha çok tercih edilirler. PVC pencere sistemlerinin kısaca faydalarından bahsetmek gerekirse;

Isı Yalıtımı

PVC, ahşaptan ve alüminyumdan daha iyi ısı yalıtımı sağlamasından ötürü dünyada en çok tercih edilen yalıtım malzemesi olmuştur. Isı yalıtımı konusundan evler için ilk yapılması gereken, PVC pencere kullanmaktır. Eski tür pencerelerin açılan kanat kısımlarında conta olmadığı için esen rüzgâr direk olarak bu kısımlardan gelmektedir. PVC pencerelerde ise durum tam tersidir. İç ve dış kısımlarında bulunan contalar sayesinde hava gelmesi imkânsızdır.

Eski pencerelerin birçoğunda mermer olmadığı için ve ahşap pencerenin su ile teması sonrası zaman geçtikçe çürümesi ile bu kısımdan da hava ve su almaya başlar. Ancak yeni bir pencere yaptırırken altına konulan mermer ve üzerine yapılan PVC pencere ile mermerin birleştiği alana içeriden ve dışarıdan çekomastik çekildiği için %100 bir şekilde koruma sağlar. PVC, ahşap pencereler gibi dış hava koşullarından etkilenmez. 5-10 yıl değil, ömür boyu kullanabilirsiniz. Bu nedenle her yönden avantaj sağlamaktadır.

Eski pencereler tek cam olması ve bu camların takılması sırasında yapılan yetersiz yalıtım nedeni ile dışarıdaki hava koşulunu içeride yaşamaktayız. Ancak PVC pencerelerde iç ve dış contalama olması sayesinde camı tamamen sıkması sebebi ile, hiç bir şekilde su ve havayı içeri almamaktadır. Bu nedenle PVC çift camlar yüksek ısı yalıtımı sağlamaktadır.

Ses Yalıtımı

PVC pencere ve kapı sistemleri ve kullanılan diğer yalıtıcı malzemeler ses kaynağını diğer tarafa geçirmeyecek şekilde tasarlanmıştır. Ses yalıtımı konusunda PVC çift cam sistemleri şu an dünyada en çok tercih edilen sistem durumundadır.

Estetik görünüm

PVC pencerelerinde diğer bir avantajı ise estetik görünümlü ve renk seçeneklerinin bulunmasıdır. Kimi müşteriler ahşap görünümlü olmasını ister. Kimi müşteriler beyaz görünümlü ve kimileride içi kahverengi dışı beyaz olsun ister. Dekorasyon açısından veya göz zevki bakımından dilediğiniz rengi seçebilirsiniz.

Bakım

Ahşap ve diğer metal malzemelere göre zaman içinde çürüme ihtimali çok düşüktür. Zamana bağlı olarak renk solması da özel boyaları sayesinde az rastlanır bir durumdur. Bunun yanında boya yenilemesi işlemi de gerektirmez. Temizliği ve bakımı da kolay olan PVC pencereler kolay şekilde su, sabun ve özel deterjanları ile temizlendiği zaman daha başka bir bakıma ihtiyaç duymazlar. İhtiyaca göre kol ve menteşelere yağlama yapılabilir.

Güvenlik

PVC pencere ve kapı sistemlerinde, hırsızlığa karşı güvenli ve çok noktadan kilitlemeli sistemler kullanılmaktadır. Tek camlardan anında içeri girecek olan hırsızlar, çift camın bir kısmını patlatsa bile cam içeride kalır. Ayrıca baskı olduğundan aşırı gürültü çıkarır.
İşlenebilirlik
İşlenmesi en kolay maddelerden birisidir. Köşelerin lokal olarak ısıtılarak kaynaklanabiliyor olması pencerelerin hızlı, sağlam ve kolayca üretilmesini sağlar.

Montaj

En iyi PVC markasını seçtiniz. Muhteşem kalitede ürünler aldınız. Kaliteli bir pencere sahibi oldunuz mu? Henüz değil. Kaliteli bir pencere sahibi olabilmek için pencere montaj ekibini işini çok iyi yapması lazım. Eğer iyi bir doğramanız varsa iyi bir montajcı ile çok uzun yıllar PVC pencereniz sorun çıkarmaz. Montaj esnasında kullanılan malzemenin kalitesi, vida aralıklarının doğru olup olmaması, mermerin tam tutturulması, silikon malzemelerinin etkili kullanılıp kullanılmadığı, boşlukların doldurulması, köşelerin iyi oturtulması, çıtaların doğru takılması, montaj kalitesini etkileyen çok önemli unsurlardır. O nedenle marka seçiminde montaj ekibinin önemi en az malzeme kadar etkilidir.

Fiyat

Kuzey Kıbrıs’ta birçok üretici firma hizmet yarışında olduğu için fiyat konularında da büyük rekabet yaşanmaktadır. Bu sayede nitelikli bir araştırma ile kaliteli hizmeti ucuza alabilmeniz mümkündür.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Listeleri Karşılaştır