E-ÇT-705

GİRNE ÇATALKÖY

300,000 GBP

Görüntülenme: 2707

Açıklama

Son 1 adet kaldı !

Girne, Çatalköy’de 3+1 Villa

300,000 GBP 

Müsakil Arsa – Eşdeğer Koçanları Hazır!

 

TEKNİK ŞARTNAME

İNŞAAT

Projenin tasarımı ve statik hesaplarında, ülkemizde yürürlükte olan Standartlara ve yönetmeliklere uygunluğu yanı sıra, zeminin ve temel sistemin jeoteknik değerlendirmeler ışığında villalar için deprem açısından uygun temel sistemi oluşturularak güvenli bir yapı sistemi seçilecektir.

 

Villalar, meslek odalarından ve ilgili belediyeden tasdikli mimari, betonarme, elektrik, sıhhi tesisat projelerine ve genel teknik şartnamelerine uygun olarak inşa edilecektir.

 

Villaların çatıları teras çatı olup, su ve ısı izolasyonu yapılacaktır.

Tüm dış cephe doğramaları ısı izolasyonlu alüminyum doğrama olacaktır.

 

Duvarlar mimari projedeki kalınlıklarına uygun olarak tuğla ile örülecektir.

 

Villaların teslim tarihi Şubat 2019 olarak planlanmaktadır.

 

ELEKTRİK

Elektrik Mühendisleri Odasının ve ilgili belediyenin tasdik ettiği proje esaslarına aynen uyulacak ve bütün montaj malzemeleri TSE ve ISO belgeli olacaktır.

 

Tüm villalarda topraklama tesisatı yapılacaktır.

 

Her villada yeterli sayıda harici telefon hattı altyapısı ve prizler için altyapı kurulacak ve bunlar salon, mutfak, odalara ve balkonlara dağıtılacaktır.

 

Tüm odalarda yeterli sayıda ve projesine uygun olarak priz tesisatı, TV ve uydu tesisatı ve internet bağlantısı olacaktır.

 

ISITMA VE SOĞUTMA

Villaların ısıtma ve soğutma sistemi isteğe bağlı olarak merkezi klima ile sağlanabilecektir. Bunun içi detayları çözülerek salon ve tüm odalara VRF klima sistemi alt yapısı kurulacaktır.

 

Sıcak su tüm banyolar ve mutfakta olacak şekilde gaz ile çalışan kombi ile sağlanacaktır. Ayrıca her villanın çatısında sıcak su sağlama amaçlı güneş enerji sistemi (paneli ve kazan) bulunacaktır.

 

Her bir villanın salonuna mimari projesine göre hazır döküm şömine konulacaktır.

 

TEMİZ VE PİS SU

Her villanın kendi bahçesi içinde projeye uygun bir yerde yeraltına yerleştirilecek olan 2 tonluk su deposundan konuta hidrofor ile su verilecektir. Sitenin su girişine filtre takılarak şebeke suyu kireçten arındırılacaktır.

 

Sıcak ve soğuk su tesisatı PPRC borular ile işlenecektir.

 

Pissu tesisatı sert PVC malzemeden yapılacak ve her konutun kendi bahçesi içerisinde yerde gömülü olan septik tank ve emici kuyuya bağlanacaktır.

 

Villalarda her balkona ve terasa temiz su tesisatı işlenecek ve musluk takılacaktır.

 

DIŞ MEKANLAR

Arsa sınırları içerisinde ve villa girişi ve araba park yer idışında kalan alanlar için özenle hazırlanmış peyzaj çalışmaları yapılacak ve bahçe sulama sistemi yapılacaktır.

 

Peyzaj çalışmasına uygun olarak bahçe aydınlatma uygulaması yapılacaktır.

 

Arsa sınırları projesinde belirtildiği şekilde duvarla çevrilecek ve duvar üzeri usulüne uygun olarak sıvanıp boyanacaktır.

 

Bahçeye girişte garaj kapısı uzaktan kumanda ile kontrol edilebilecektir.

 

VİLLALAR

Villaların merdiven basamakları 3’lük, alınlar 2’lik olacak şekilde yerli mermer ile kaplanacak aynı şekilde kat hollerinde de 2’lik serbest boy mermer kullanılacaktır.

 

Tüm villların salon, mutfak ve 3 yatak odasında klima techizatı altyapısı yapılacaktır.

 

Dış cephede projesinde belirtilen duvarlar bölgesel doğal taş kullanılarak kaplanacaktır. Taş kaplanacak yüzeyler kaba sıva ile sıvandıktan sonra üzerine su izolayonu yapılacak, ardından uygun yapıştırıcı kullanılarak duvara montajı yapılacaktır.

 

İsteğe bağlı olarak 5×10 mt boyutunda taşma sistemli havuz yapılabilir. Talep edilmesi durumunda havuz fiyatı, deck kaplamalı ilave havuz terası ile birlikte 25,000 GBP’dir.

 

Her villanın kendi arsası içerisinde 2 araçlık araba park yeri mevcut olacaktır.

Emlak Detayı

 • İlan No:

 • Fiyat:

 • Ölçü:

 • Mülkiyet:

 • E-ÇT-705

 • 300,000 GBP

 • 270 Metrekare

 • Eşdeğer Koçan

 • Yatak Odası :

 • Banyo :

 • 3

 • 1

 • Emlak Tipi :

 • İlan Durumu :

 • Müstakil / Villa

 • Satılık

Emlak ilanlarınız için bizimle iletişime geçin

Hızlı ve güvenli emlak ilanlarınızın yönetimini gerçekletirelim